Ako sa nezblázniť počas pandémie, zákazu cestovania, zhromažďovania,....

Autor: Silvia Vajdíková | 29.3.2021 o 9:33 | (upravené 29.3.2021 o 15:02) Karma článku: 2,78 | Prečítané:  293x

Podajme pomocnú ruku tomu, kto má problém stať, nech pred tou dobou rýchlou srdce víťazí. Všetko sa nám raz vráti o deň o roky, pomôžme vždy chorým, pomôžme aj chudobným. Ščamba   

Mnohí sa môžeme v súčasnosti cítiť ako vo väzení. Zákaz zhromažďovania sa, cestovania, návšteva kina či divadla. Zákaz nakupovania oblečenia v kamenných obchodoch. Zákaz navštevovania rodiny, kamarátov. Zákaz spoznávania iných krajín či miest mimo okres. Zákaz ubytovania sa v hoteloch/chatách. Zákaz navštevovať reštaurácie okrem možnosti zobrať si jedlo so sebou. Zákaz zúčastňovania sa bohoslužieb. Zrušené vyučovanie študentov, výlety či stužkové slávnosti. Homeoffice či online vyučovanie. Neustále zvyšovanie nakazených/chorých hospitalizovaných pacientov. Slabá vidina zlepšenia do budúcna.  Po čase to začne liezť poriadne na nervy. Čo si budeme klamať a tváriť sa, ako nám to všetko vyhovuje. To zlepšené ovzdušie a oddýchnutí ľudia zrejme nestačia. Samozrejme nezabúdajme na všetkých lekárov a dobrovoľníkov, ktorí často na úkor svojho voľného času bez nároku na honorár či s ním, pomáhajú so zlepšením tejto situácie. 

Pozrela by som sa aj na druhú stranu. Čo všetko človek môže a nie je mu odopreté? Rozobrala by som pár mojich hobby, ktoré praktizujem aj mimo karantény, covid 19, lockdownu. 

Žiť v harmonickej, usporiadanej rodine je pre vývin človeka veľmi dôležité. Mať rodičov, ktorí aj z mála urobia pre deti nemožné, je dar. Prísť po dlhom únavnom dni s pocitom, že ma doma čakajú ľudia, na ktorých mi záleží. S rodinou človek žije denne a je veľmi potrebný vzájomný rešpekt, pochopenie, komunikácia. 

Počas dní. kedy napríklad prší, môžeme využiť čas efektívne a pustiť sa do domácich prác. Pre mnohých nič moc ale aj to môže byť zábava. 

Čas na varenie, pečenie, kávičkovanie? Môžeme skúšať nové recepty, triky, zlepšovať sa a tak potešiť rodinku skvelým koláčikom či dobrým obedom. 

 

 

Čas na množstvo neprečítaných kníh? Veď čo je viac ako dobrá knižka, k tomu kávička a sladký koláčik? 

 

Milovníci filmov a seriálov si určite prídu na svoje. Netflix, HBO ponúkajú množstvo skvelých tém, kde si človek môže zlepšiť cudzí jazyk. 

Žijeme v modernej dobe, kde máme prístup k množstvu svätých omší. Stačí si len vybrať, poprípade je možná svätá spoveď po dohode s kňazom. 

Čas si môžeme nájsť aj na rozvoj seba samého. Naučiť sa nový cudzí jazyk či zlepšiť sa v literatúre? Je to na každom z nás. 

Mojou novou záľubou sú rastliny. Vždy som mala rada kvietky v prírode a jar je moje obľúbené ročné obdobie. Vedia skrášliť priestor a dodať mu nový život. 

V neposlednom rada by som rada spomenula našu krásnu prírodu na Slovensku.  Vodopády, skalnaté masívy či obyčajné vrchy. Máme možnosť spoznať viacej okres, v ktorom žijeme. Ľudia žijúci na dome to majú počas karantény jednoduchšie ale buďme vďační aspoň zato málo, čo zakázané nie je.

Chápem a súcitím s každým koho táto pandémia poznačila v nie veľmi pozitívnom slova zmysle. Úmrtie rodinného príslušníka, strata zamestnania, depresie? Politická kríza ? 

Za každého jedného z vás sa úprimné modlím a želám každému, aby bol hlavne zdravý, šťastný a spokojný so svojim životom. ♥

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Po zatýkaní prominentov môžu prísť zmeny v podmienkach väzby

Smer sa o zmenu pokúšal cez pozmeňujúci návrh aj s amnestiou.

Dobré ráno

Dobré ráno: Sputnik v Maďarsku aj Matoviča používa Orbán na propagandu

Sputnik má Viktor Orbán na propagandu.


Už ste čítali?