Na Slovensku po slovensky!

Autor: Silvia Vajdíková | 22.4.2020 o 21:53 | Karma článku: 4,84 | Prečítané:  1320x

Slováci by mali byť hrdý národ! Vážiť si to naše - podporovať svoju VLASŤ najmä v potravinárskom  a poľnohospodárskom priemysle.  

Slovensko je naša domovina. Miesto narodenia, dospievania, prežívania prvých lások, starostí, radostí. Mať niečo svoje, typické pre danú krajinu, národný šport, jedlo, tradície, zvyky. 

Ako ľudia dokážu držať spolu počas majstrovstiev sveta v hokeji, užívať si krásu slovenskej prírody, pamiatok, mali by byť pyšní na domáce výrobky a podporovať ich! Slovensko už oddávna patrí medzi agrárne krajiny. V minulosti sa naši predchodcovia venovali poľnohospodárskej výrobe. Chovali dobytok, hydinu, pestovali ovocie, zeleninu a ďalšie plodiny. Potravinová sebestačnosť bola na vysokej úrovni, v súčasnosti ale v podstatne menšej miere ako kedysi. 

Úspech slovenských výrobkov koluje po celom svete. Poznáte kvalitnú čokoládu z Nitry? Karol Stýbla, majster a zakladateľ čokoládovne Lyra, dosiahol veľkú slávu vďaka kvalitnej slovenskej čokoláde, za ktorú by sme sa nemuseli hanbiť ani v Belgicku. Na prestížnej súťaži Great Taste získal zlatú medailu aj chutný Gentle Jam zo Žiliny.  Skalický trdelník, oštiepok, parenica či ovčia bryndza? Každý ich miluje! V Slovenskom krase vyviera minerálna voda Gemerka, ktorá obsahuje dôležité minerály, vápnik a magnézium. Toto je len zlomok produktov vysokej kvality vyrábaných na Slovensku. 

V mojom okolí sa nachádza množstvo fariem a predajní, kde sa vyrábajú slovenské výrobky. Zavše spomeniem Agrofarmu v Červenom Kameni, ktorá sa zaoberá spracovaním kravského a ovčieho mlieka, výrobou tradičných syrov, bryndze, chovom oviec, obhospodárovaním pôdy, na ktorej sa pasú ovce a hovädzí dobytok. Podobnú úlohu plní aj Poľnohospodárske družstvo Mestečko, o ktorom svedčia mnohé získané ocenenia.

Veľké množstvo ľudí ponúka produkty domácej výroby za symbolické ceny. Je výhodnejšie kúpiť si domáce vajíčka, ovocie a zeleninu, ako dovážené produkty zo zahraničia, často za nižšiu cenu ale s nižšou kvalitou. 

Je veľmi dôležité podporovať slovenských výrobcov, ktorí to majú v mnohých ohľadoch ťažké. Nedostatočná pomoc zo strany štátu? Vysoké náklady? Ignorácia zo strany obyvateľstva?

Uprednostníme naše výrobky, ktoré sú vyrábané našimi odborníkmi, pre nás. Čím viac takýchto ľudí podporíme, tým lepšie sa budeme v potravinárskom priemysle mať! Nezabúdajme na to, čo je NAŠE!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Hrozby zabrali, ľudia prišli. Oravčania stáli v radoch už pred testovaním

Tri a pol percentu doteraz testovaných odhalili nákazu.

Život na Slovensku sa opäť obmedzuje, začína sa miernejší lockdown (prehľad)

Zákaz vychádzania sa netýka cesty do práce, na Orave a v Bardejove treba i test.


Už ste čítali?